Мобилна верзија ИСКЛУЧЕНА
 • flag BG
 • flag EN
 • flag CZ
 • flag MK
 • flag RU
 • flag GR
 • flag SR
 • flag UK
 • flag AL
 • flag RO
 • flag PL
TEL.: +359 2 9576115, +359 2 9576120

Сместување во Софија

 • slide2
 • slide3
 • slide4
 • slide6
Резервација

за хотелот

ХОТЕЛ GORNA BANYA

се наоѓа во Софија, главниот град на Бугарија, на оддалеченост од околу 5 км од центарот на градот, во мирниот бањски кварт на Gorna Banya. Тој поседува величествен поглед на планината Витоша во близина. Хотелот нуди еднокреветни, двокреветни и трикреветни соби, опремени со бања, тоалет и кабелска ТВ. Исто така, достапни се и соби и апартмани погодни за пристап на инвалидски колички. Собите во 2001 година целосно се реновирани и се во согласност со европските хотелски стандарди.

Во хотелот се наоѓа и бар, каде што се служи шведска маса (континентален појадок). Во близината се наоѓа традиционален ресторан со голем избор на бугарска, како и странска кујна, како и винарија со висок квалитет. Во хотелот е достапна сала за конференции, фризерски салон, нон-стоп стоматолошка ординација, медицински центар, аптека и пералница. Посетителите може да уживаат во познатата бања со лековит минерален извор, што се наоѓа во близината на хотелот, а којашто е отворена за јавноста.

Хотелот е лесно пристапен со автомобил, со достапен паркинг, со јавен транспорт и со поволен такси-превоз (трошоци хотел - центар на градот околу 5 - 6 EUR, трошоци хотел - аеродром околу 11 - 13 EUR).

Со нетрпение очекуваме да ве видиме!